Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Започна закриването на губещи Диагностично-консултативни центрове в София, които се стопанисват от общината. 10-о ДКЦ в столичния квартал "Красна поляна" ще затвори врати заради натрупани задължения. Предстои да бъде обявено в ликвидация и 2-о ДКЦ, като пациентите му ще бъдат пренасочени към Първа градска болница.
Кметът Йорданка Фандъкова посочва, че се работи за подобряване на състоянието на диагностично-консултативните центрове. Има идея да се осигури и леглова база за долекуване в тях:
В момента съм възложила да се подготвим добре за новия договор със Здравната каса по отношение на нововъведенията и Здравната карта да могат да се обединят различни дейности в общинските болници, така че без да се компрометира реформата да можем да се справим и да не се закриват общински здравни заведения, защото те имат своята специфична социална функция. Общинските болници получават дофинансиране от общината за дейности, които не се финансират от Здравната каса и това помага на социално слаби граждани да могат да намират помощ в общинските болници. Между 8 милиона и 10 милиона годишно Столичната община дофинансира дейността на общинските болници.
За да не се стига до закриване на общински здравни заведения, които работят на загуба, ще бъдат проведени конкурси за ново ръководство.