Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Министърът на правосъдието Екатерина Захариева съобщи, че от началото на годината Република Турция е поискала екстрадирането на четирима свои граждани. Съдът вече се е произнесъл окончателно по казусите. От 28-и юни до момента няма ново искане, уточни Захариева.
На въпрос дали някое от имената в предишните искания за екстрадиция съвпада със споменатото тези дни в Турция, тя отговори:
Да, съвпада. Само малкото име прочетох в пресата, но официално - няма. Мисля, че Абдуллах беше. Съдът се е произнесъл окончателно за въпросното лице в края на март. В Апелативен съд - София е бил случаят, защото се намира в София конкретното лице. Оказана е екстрадиция.
Относно процедурата за екстрадиция министър Екатерина Захариева обясни, че исканията постъпват чрез Интерпол или в Министерството на правосъдието, или в МВР. Отговорност на правосъдното ведомство е да прегледа документите и те да бъдат препратени в прокуратурата.
По-рано турският министър на външните работи Мевлют Чавушоглу заяви, че в България ще бъде изпратена делегация, която ще изиска екстрадирането на турски гражданин на име Абдула, за който се смята, че е свързано с терористичната организация на Фетхуллах Гюлен, обвиняван за ръководител на осуетения опит за въоръжен преврат на 15 юли.