Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Простреляният в Стара Загора мъж е стабилизиран след няколко операции

Снимка: БГНЕС

Простреляният вчера в Стара Загора Христо Александров преживя няколко сложни операции и сега е в стабилно състояние в реанимацията на Университетската болница. Все още лекарите не гарантират, че животът му е извън опасност. Това заяви пред „Хоризонт“ заместник-директорът на болницата д-р Живко Желязков

Операциите на 46-годишния мъж, прострелян с няколко куршума, започнаха вчера в ранния следобед и са продължили до късно вечерта. Три екипа са извършили оперативна интервенция в областта на корема, гърдите и гръбначния стълб на Христо. Лекарите все още го поддържат в кома, но състоянието му е стабилно. 

Вчера сутринта той беше прострелян с няколко куршума от доведения му баща – 65 годишния Пеньо Пейков в офиса на транспортната му фирма след скандал между двамата. Христо имал пълномощно да управлява фирмата, но през последните няколко месеца тя била в тежко финансово състояние. Собственикът й, който извършвал с благотворителна цел пътувания с отстъпки за хора в неравностойно положение, вече отказвал да ги вози. 

Пейков е задържан за 72 часа, в понеделник ще бъде гледана постоянната му мярка. Прокуратурата му повдигна две обвинения – за опит за умишлено убийство и за притежание на незаконно оръжие. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!