Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Десетки жители на Бяла Слатина блокираха за час движението по второкласния път 2-13

Снимка: БГНЕС

Десетки жители на Бяла Слатина блокираха за час движението по второкласния път 2-13 заради лошото състояние на улици в покрайнините на града.

Протестиращите, предимно жители на един от кварталите на Бяла Слатина, обясниха:
 50 години откакто съм тука в Бяла Слатина. Има улици, които въобще не са пипани.
Пред вкъщи имаме големи дупки. Не може да се мине с колите. Имаме кал, започват изпарения, децата започват да се разболяват.
Нямаме канал, нямаме асфалт. Нашите коли са постоянно в сервиз. Лъжите на нашата община вече удариха тавана. Ние какво можем да направим вече, освен крайни мерки? И ние не го искаме.

300 000 лева са предвидени в бюджета на община Бяла Слатина за ремонт на четири улици, но обжалване на обществената поръчка бави изпълнението, каза кметът Иво Цветков:
Не е възможно навсякъде, за няколко години да се случат чудеса.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!