Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Четирима души загинаха при тежка катастрофа на пътя от Поповица към Асеновград в района на село Богданица. По първоначални данни на полицията при завой лек автомобил е излязъл от пътя и е попаднал в крайпътна нива. Загиналите са пътували в колата - двама мъже и две жени.
Инцидентът е станал около 16.20 часа, като часове наред пътят остана затворен за движение заради извършваните на мястото следствени действия. Продължава обаче изясняването на причините, довели до тежкия инцидент.
По-рано през деня оОбластната дирекция на МВР в Смолян започна кампания във връзка с четвъртата Глобална седмица на ООН за пътна безопасност под мотото “Спаси живот! Намали скоростта”. Целта на кампанията, която ще продължи до 14 май, е недопускане на произшествия на пътя поради превишена и несъобразена скорост, подобряване безопасността на пътното движение на територията на дирекцията.
Според данни на "Пътна полиция" най-често причините за възникване на тежки катастрофи с ранени и убити участници в движението са нарушения от страна на водачите на мпс, превишена скорост, шофиране след употреба на алкохол или наркотични вещества, както и шофиране от неправоспособни водачи, неизползване на обезопасителен колан и каска, а също и неспазване на пътните знаци и неправилни маневри.