Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Първият етап включва административни сгради и всички съоръжения, необходими за функционирането на това хранилище. България се пребори да няма съфинансиране от страна на българските фондове. Тоест този етап се прави изцяло със средства на Европейската банка за възстановяване и развитие.
Първата копка ще я направим, когато минат институционалните срокове и евентуално обжалване от институции. Те са в рамките на две седмици от публикуването в Държавен вестник.
До месеци ще заработят цехът за намаляване размера на радиоактивните отпадъци и плазмотронът. Чрез изгаряне в тях, обемът на отпадъците ще се намали до 80 процента.
Международният фонд "Козлодуй" отпусна над 140 милиона лева за изграждане на хранилището, което ще се строи от германско-български консорциум. Очаква се то да влезе в експлоатация през 2021 г. Планирано е да се запълва в следващите 60 години.
Проектът ще даде тласък на процеса по извеждане от експлоатация на спрените ядрени блокове на АЕЦ "Козлодуй".