Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Хиляди граждани се събраха край казанлъшкия язовир "Копринка“ на 14-ия събор на приятелите на Русия. Тази година той е посветен на 140 години от Руско-турската война и епопеята на Шипка.
Национално движение "Русофили“ има 214 организации в България и 36 хиляди членове.
По традиция съборът среща хората, които определят себе си като русофили, затова руските знамена се развяват заедно с българския национален флаг край "Копринка“, където се срещат и българите, работили в бившите републики на Съветския съюз и тези, свързали съдбите си с руски гражданки. Федерацията "Съюз на съотечествениците" има 42 организации у нас и над 2 000 членове. По неофициална статистика в България живеят постоянно около 30 000 руски граждани, предимно жени. Други 300 000 имат имоти тук и пребивават в България временно.
Това, което събира хората на събора, е идеята, че България не бива да къса своята историческа и културна връзка с Русия, заяви за "Хоризонт" депутатът от БСП Александър Симов:
За мен споменът или желанието да запазиш отношения с Русия е вид историческа памет за онзи народ, който ни е помагал в най-тежките исторически мигове.
Край Копринка звучат руски и български песни, развяват се националните флагове на двете държави, а скарата, водката и бирата са неотменна част от събора.
Съборът на русофилите тази година е на 9-ти септември, но според организаторите и хората, това е съвсем случайно.
Край "Копринка“ звучат руски и български песни, а скарата, водката и бирата са неотменна част от срещата на русофилите.