Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Българите в Албания имат нужда от учители на български език, заяви председателят на дружеството „Наша Гора“ Фисник Ходжа.
Защото български диалект се говори само вкъщи, а в училище досега се учи албански език. Друго важно нещо е инфраструктурата в районите, където живее официално признатото българско малцинство, посочи Ходжа.
Българските институции ще направят всичко възможно, за да се гарантират правата на малцинството ни в Албания, каза от своя страна вицепрезидентът Илияна Йотова на среща в Тирана с представители на местната българска общност.
Българското малцинство в Албания ще има възможност за изучаване на майчин език в средното училище. Това предстои да бъде уточнено. Второто, правото на излъчване на български програми на български език в радиото, в телевизията. Крайно време е да се уредят и културните центрове в двете столици. За нас българското национално малцинство в Албания е един естествен мост за развитието на отношенията между двете държави, за това да има повече инвестиции, посочи българският вицепрезидент.