Роджър Федерер спечели трудно срещу Анди Мъри, завършва годината като номер 1 в света

Световният номер 1 в тениса Роджър Федерер (Швейцария) надигра трудно Анди Мъри (Великобритания) с 3:6, 6:3, 6:1 в мач от втория кръг в първа група на финалния турнир за мъже от сериите "Мастърс" в Лондон и ще завърши годината начело на ранглистата на ATP за пети път. Единствено американската легенда Пийт Сампрас е завършвал като номер 1 шест пъти при мъжете.

Федерер, четирикратен победител в турнира, стигна до победата след близо 2 часа игра, като загуби първия сет с 3:6 след 42 минути. После взе втория сет с 6:3, а в решаващия трети швейцарецът направи пробив за 2:1, след това за 4:1 и нямаше никакви проблеми до края.

Мъри направи 8 двойни и 31 непредизвикани грешки в двубоя и загуби, въпреки подкрепата на 17 500 зрители в Лондон.

В другата среща Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) се наложи над Фернандо Вердаско (Испания) с 6:4, 3:6, 7:6 (7:1) за 2:24 часа.

В третия кръг в четвъртък Дел Потро играе с Федерер, а Вердаско, който е с две загуби досега, среща Мъри.

Резултати от втория кръг в първа група на финалния турнир по

тенис за мъже от сериите "Мастърс" в Лондон:

1-Роджър Федерер (Швейцария) - 4-Анди Мъри (Великобритания) 3:6, 6:3, 6:1

5-Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) - 8-Фернандо Вердаско (Испания) 6:4, 3:6, 7:6 (7:1)