Реал (Мадрид) с трудна победа над Спортинг (Хихон), излиза начело в класирането

Реал Мадрид се изкачи еднолично на върха в Примера дивисион след домакинска победа с 3:1 над Спортинг Хихон в изтеглен мач от 27-ия кръг на испанското футболно първенство. Така момчетата на Мануел Пелегрини събраха 68 точки и имат с 3 точки повече от шампиона Барселона, който тази вечер гостува на закъсалия Сарагоса.

"Доволен съм, че спечелихме, но не съм доволен от начина ни на игра. Трябва да бъде много по-агресивни. Радващото е, че след почивката се представихме доста по-добре след слабото първо полувреме", коментира Пелегрини.

Давид Барал шокиращо изведе гостите напред в 53-ата минута, но столичани стигнаха до бърз обрат с три попадения в следващия четвърт час. Рафаел ван дер Ваарт изравни само две минути по-късно, макар че при поемането на отбитата от вратаря Хуан Пабло топка след удар на Кристиано Роналдо от фаул холандецът си помогна с ръка. След още две минути Шаби Алонсо направи 2:1 отблизо, след като Роналдо продължи с глава центриране на Гути от корнер. В 68-ата минута Гонсало Игуайн реши всичко със 17-ия си гол за сезона в Примера.

Севиля загуби с 0:2 при гостуването си на Еспаньол и може да загуби четвъртото място при домакински успех на Майорка над Атлетико Мадрид по-късно днес. Пабло Освалдо вкара двете попадения за каталунците, които събраха 31 точки и се отдалечиха от опасната зона.

Валядолид записа важен успех в борбата си за спасение с 2:0 на терена на Депотриво Ла Коруня. Наусет Алеман и Харис Медунянин вкараха в края на двете полувремена.

Атлетико Мадрид допусна късен изравнителен гол и стигна само до 2:2 срещу Хетафе като домакин. Педро Леон донесе точката за гостите в 86-ата минута, а двата отбора завършиха с по 10 души след червени картони на Пабло Орбаис (Атлетик Билбао) и Мигел Торес (Хетафе).