Волейбол: Юношеските ни национали срещу Китай на световното в Аржентина

Фалафала успя да преодолее българската блокада при победата на Франция над България с 3:2 гейма на световното за юноши в Аржентина
Снимка: FIVB

Волейболистите от юношеския ни национален отбор загубиха с 2:3 гейма (25:22, 25:22, 17:25, 22:25, 11:15) от състава на Франция и не успяха да се класират за полуфиналите на световното първенство в Аржентина. Нашите успяха да вземат първите 2 гейма, след което французите пробиха блокадата ни и затрудниха посрещането на тима, с което и спечелиха мача.

Така волейболистите на селекционера Мирослав Живков завършиха втората групова фаза с актив от една победа и две поражения и ще играят в мачовете за
разпределение на местата между 5-то и 8-мо. Първият съперник на "лъвчетата" е отборът на Китай, а при успех те ще играят за 5-то място с победителя от мача Аржентина - Гърция. Полуфиналите на шампионата са Испания - Куба и Сърбия - Франция.