"Левски" победи "Ботев" (Враца) като гост с два гола през второто полувреме

Снимка: Архив

"Левски" победи "Ботев" (Враца) с 2:0 като гост в среща от 19-ия кръг на "А" футболната ни група и съкрати аванса на лидера "Лудогорец" в челото на класирането. По-рано днес отборът от Разград разгроми с 5:0 "Светкавица" (Търговище), но сега "Левски" отново е на три точки от върха.

Първото полувреме премина при надмощие на "Левски" и гостите пропуснаха две чисти положения пред вратата на Веселин Цветковски. Сюлейман Диамутен беше най-близо до гола в добавеното време на първата част, когато Даниел Димов свали топката след центриране в наказателното поле, но ударът на бранителя срещна напречната греда. Малко по-рано шанс да вкара имаше и Орлин Старокин, а неговият удар мина на сантиметри от дясната греда на Цветковски. Старокин, който игра като опорен халф на мястото на останалия на резервната скамейка Сержиньо Грийн, поправи грешката си през втората част. В 54-та минута Владимир Гаджев напредна сам срещу Цветковски и стреля, а отбитата от вратаря топка попадна в Старокин, който я изпрати със слаб удар в далечния угъл за 1:0. Капитанът Гаджев също се разписа, след като четири минути по-късно засече центриране на Жозе Жуниор и удвои аванса на гостите. "Левски" продължи да държи инициативата и след втория гол, въпреки че остана с човек по-малко на терена. В 67-та минута Жуниор получи директен червен картон за удар без топка срещу фаулиралия го Николай Николов.

Загубата остави "Ботев" (Враца) на 13-о място, което е първото над зоната на изпадащите в класирането. Под чертата е "Видима-Раковски" (Севлиево) с точка изоставане. Останалите два отбора са "Калиакра" (Каварна) и "Светкавица" (Търговище), които са почти сигурни изпадащи.