"Лудогорец" пак вкара пет гола - този път на "Светкавица"

Снимка: Архив

Лидерът в "А" футболната ни група "Лудогорец" победи с лекота аутсайдера "Светкавица" с 5:0 в среща от 19-ия кръг на първенството. Разградчани спестиха усилия в очакване на серията от тежки мачове, които предстоят на отбора в борбата за титлата и купата на страната. Това е втора поредна победа с 5:0 за "Лудогорец" след успеха със същия резултат при гостуването на "Видима-Раковски" в миналия кръг.

"Лудогорец" доминираше през целия мач, но серия от пропуски запази резултата 0:0 до самия край на първата част. Секунди преди почивката домакините поведоха след автогол на Петър Трифонов, който засече топката в собствената си врата след центриране на Шоко от дясно.

След почивката "Лудогорец" вкара още четири попадения. Мирослав Иванов удвои резултата в 66-а минута с удар от дъгата на наказателното поле, а влезлият като резерва Кристиан Кабаселе направи 3:0 в 78-а минута с удар от 12 метра след центриране от корнер. Гостите от Търговище съвсем свалиха гарда в оставащите минути и инкасираха още два гола. Георги Костадинов се разписа в 83-а минута, малко след като се появи в игра, а Кабаселе реализира втория си гол в мача в последната минута.

Среща от 19-ия кръг на "А" футболна група:

"Лудогорец" - "Светкавица" 5:0 (1:0)

голмайстори: 1:0 Петър Трифонов 45-автогол, 2:0 Мирослав Иванов 66, 3:0 Кристиан Кабаселе 78, 4:0 Георги Костадинов 83, 5:0 Кристиан Кабаселе 90

стадион: "Лудогорец Арена"