Иван Чепаринов с победа в 9-ия кръг на европейското по шахмат

Снимка: Архив

Гросмайстор Иван Чепаринов победи с белите фигури руснака Василий Папин в партия от 9-ия кръг на индивидуалното европейско първенство по шахмат за мъже в Пловдив. Успех с белите записа и Момчил Николов, който спечели срещу румънеца Константин Лупулеску, а бившият селекционер на националния ни отбор и бивш световен шампион за юноши Кирил Георгиев с черните фигури завърши реми със сърбина Боян Вучкович. Кирил Георгиев, Иван Чепаринов и Момчил Николов са най-добре представящите се български шахматисти на европейското първенство до този момент - с по 6 точки в актива си те делят 29-49-то място във временното класиране два кръга преди края. С по 7 точки първо-седмо място делят Лоран Фресине /Франция/, Владимир Акопян /Армения/, Ернесто Инаркиев, Владимир Малаков, Михаил Кобалия, Дмитрий Андрейкин и Максим Маталаков /всичките от Русия/.

Днес в 15,00 часа ще бъдат пуснати часовниците за партиите от предпоследния, 10-ти кръг. Новият европейски шампион ще стане известен в събота, 31-ви март.