Агниешка Радванска с лесен успех на старта на "Ролан Гарос"

Снимка: ЕРА

Третата в схемата Агниешка Радванска стартира с категорична победа на Откритото първенство на Франция след успех с 6:1, 6:0 над сръбкинята Бояна Йовановски. Радванска приключи мача за 49 минути и ще влезе свежа в двубоя от втория кръг срещу бившата номер 1 Винъс Уилямс (САЩ). Йовановски взе само гейм в първия сет, а във втория полякинята не остави никакви шансове на съперничката си, като й даде само една точка в първите три гейма.

Осмата в схемата при жените - представителката на домакините Марион Бартоли, също стартира убедително след 6:3, 6:3 срещу чехкинята Каролина Плискова. Италианката Роберта Винчи, 17-а в схемата, напусна турнира още в първия кръг след загуба с 2:6, 6:4, 3:6 от шведката София Арвидсон.