Рафаел Надал се класира без проблеми за осминафиналите на "Ролан Гарос"

Снимка: ЕРА

Шесткратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Защитаващият титла си Надал отнесе Едуардо Шванк (Аржентина) с 6:1, 6:3, 6:4 за 2:16 часа. Поставеният под номер 2 испанец не допусна пробив и пласира 32 печеливши удара в срещата. Надал набързо поведе с 4:0, след което взе девет от първите десет гейма по пътя към 48-ата си победа в 49 мача от надпреварата. Той има само едно поражение в Париж от шведа Робин Сьодерлинг в четвъртия кръг през 2009 година. Ако спечели титлата, Надал ще подобри рекорда на легендарния швед Бьорн Борг, с който имат по шест титли на "ролан Гарос". За място на четвъртфиналите 25-годишният испанец ще срещне победителя от двубоя между Милош Раонич (Канада) и Хуан Монако (Аржентина).