Полша разгроми Андора с 4:0 в контрола преди старта на европейското първенство

Снимка: ЕРА

Отборът на Полша разгроми гостуващия Андора с 4:0 в последната си проверка преди започващото на 8 юни Европейско първенство по футбол, но което страната е съорганизатор. Людовик Обраняк вкара първия гол при първата по-опасна атака на домакините в 13-ата минута. Мачей Рибус нахлу в наказателното поле и пусна по тревата към непокрития Обраняк, който отблизо не пропусна. Девет минути по-късно Роберт Левандовски нацели гредата, след като засече с глава добро центриране в пеналта на Обраняк. Левандовски все пак направи 2:0 в 37-ата минута, след като получи пас в наказателното поле от Лукаш Пишчек, спря топката на гърди и простреля Хосе Антонио Гомес. Две минути по-късно Полша получи правото да изпълни дузпа на Марк Бернаус. Потърпевшият Якуб Блашчиковски стреля точно от бялата точка и направи резултата класически. В 75-ата минута Блашчиковски също удари греда, а две минути по-късно Илдефонс Лима фаулира резервата Артур Собиех в наказателното поле, а Марчин Василевски реализира отсъдената втора дузпа за домакините за крайното 4:0.

Полша е в група "А" на Евро 2012 заедно с отборите на Гърция, Чехия и Русия.