от 12.00 часа

Давид Ферер стигна полуфинал на "Ролан Гарос" за първи път в кариерата си

Снимка: ЕРА

Испанецът Давид Ферер се класира за първи път в кариерата си за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис в Париж. Поставеният под номер 6 Ферер победи Анди Мъри (Великобритания) с 6:4, 6:7 (3), 6:3, 6:2 за 3:45 часа.

30-годишният Ферер направи 10 пробива и пласира 32 печеливши удара. Мъри допусна 59 непредизвикани грешки и явно изпитваше болки в гърба, особено в последните два сета. В четвъртия сет Ферер направи пробив за 3:1 и до края на мача нямаше проблеми. Срещата беше прекъсната за около 30 минути в началото на третия сет заради дъжд. Това ще бъде трети полуфинал в кариерата на Ферер на турнир от Големия Шлем, но той никога не е играл на финал. Следващият съперник на испанеца ще бъде номер 2 в схемата и шесткратен шампион Рафаел Надал (Испания). В другият полуфинал един срещу друг излизат номер 1 в света Новак Джокович (Сърбия) и Роджър Федерер (Швейцария).