Новак Джокович (Сърбия) - Рафаел Надал (Испания) е финалът на "Ролан Гарос"

Снимка: БГНЕС/ЕРА

Шесткратният шампион Рафаел Надал (Испания) и световният номер 1 Новак Джокович (Сърбия) ще се срещнат в неделния финал при мъжете на Откритото първенство на Франция. Надал се класира за рекорден седми път за финала на "Ролан Гарос". Поставеният под номер испанец разби шестия в схемата негов сънародник Давид Ферер с 6:2, 6:2, 6:1 за 1:46 час. Ферер започна добре мача. Той пропусна две възможности за пробив в началото, но след 2:1 загуби девет от следващите десет. При 6:2, 4:1 за Надал двубоят беше прекъснат заради дъжд. Играта беше подновена след 45 минути, а шесткратният шампион продължи да доминира, като до края на срещата даде още само два гейма на съперника си.

Джокович се класира за финала след победа над големия си съперник в последните години Роджър Федерер (Швейцария) с 3:0 сета - 6:4, 7:5, 6:3. Сърбинът стигна до успеха за малко повече от два часа игра и стига до финала на "Ролан Гарос" за първи път в кариерата си. Джокович се възползва от серия грешки на Федерер и взе първия сет с 6:4. Швейцарецът започна по-добре втория сет и поведе с 3:0, но отново Джокович върна два пробива, изравни за 4:4 и затвори втората част със 7:5. В шестия гейм на третия сет Джокович проби сервиса на съперника и с втория си мачбол стигна до победата.