от 18.00 часа

Кубрат Пулев все по-близо до мач срещу Кличко

Международната боксова федерация определи европейския шампион по бокс за професионалисти в тежка категория Кубрат Пулев в групата на задължителните претенденти за титлата световен шампион в тежка категория, притежавана от
Владимир Кличко от Украйна. В групата на претендентите са Кубрат Пулев - номер 3 в последната ранглиста в тежка категория, бившият световен шампион в лека тежка категория и круизъруейт Томаш Адамек - номер 4 в ранглистата, олимпийският шампион от Атина 2004 Одланиер Солис от Куба - номер 5 в
ранглистата и руснакът Александър Устинов - номер 6 в класацията.

В първата серия от мачове между претендентите Кубрат Пулев трябва да се боксира с кубинеца Одланиер Солис, който отсъстваше 14 месеца от ринга поради контузия. След 14-месечната пауза 32-годишният Одланиер Солис се завърна на ринга и през май победи по точки Константин Айрих в 12-рундов мач.

Пулев и Солис имат една среща на аматьорския ринг - през февруари 2002 година във финална среща в категория 81 килограма на турнира "Странджа" в Ямбол. 21-годишният тогава Кубрат Пулев победи Одланиер Солис по точки и спечели не само първото място в категорията, но и най-престижната награда в българския аматьорски бокс - купа "Странджа".