"Левски" се измъчи срещу "Сараево" за 1:0

"Левски" постигна минимална победа 1:0 на старта на европейската си кампания, като преодоля босненския ФК "Сараево" с гол на Симеон Райков през второто полувреме. Той се разписа в 72-та минута след пас на Владимир Гаджев, а
домакините имаха превъзходство през по-голямата част от двубоя.

"Сините" имаха пълно превъзходство след 10-та минута на мача и създадоха доста напрежение за вратаря на гостите Ади Адилович, но попадение така и не пападна. Българите опитваха да стигнат до чиста ситуация за стрелба и така първи опасен удар отправи Владимир Гаджев в 27-та минута. Само след три минути центриране
на Кристовао Рамос не беше оползотворено от Базил де Карвальо, който стреля в аут. Христо Йовов опита удар от средно разстояние в 35-та минута, но вратарят Адилович спаси. Само две минути Станислав Ангелов навлезе в зоната около дъгата и отново опита стрелба, но стражът на гостите пак беше на мястото си. Пет минути преди края на първата част една контраатака на гостите можеше да
създаде проблеми на "Левски", но Сулич предпочете да стреля над гредата вместо да подава на Хаджич.

Веднага след началото на второто полувреме Саид Хюсеинович напредна при контраатака през центъра и подаде на влизащия отляво Зоран Белошевич, който стреля силно по земята, но Пламен Илиев отклони топката в аут. В първите 10-15 минути на втората част силите се поизравниха, но след това отново домакините наложиха надмощие. В 72-та минута "Левски" стигна до гол, макар и малко
щастливо - пас на Владимир Гаджев намери Симеон Райков на чиста позиция, той се отскубна, но малко преди да стреля Иван Татомирович подложи крак. Именно този рикошет подлъга вратаря Адилович, който падайки, не успя да спре топката по пътя й към мрежата. Минута по-късно Владимир Гаджев с тупалка от 25 метра
затрудни максимално стража на босненците. След 80-та минута босненците тръгнаха по-смело напред, а в 84-ата Станислав Ангелов застана на пътя на топката след пробив от ляво прострелно центриране на Сулич. След това също имаше някои ситуации, в които топката беше в полето на Пламен Илиев, но защитата на "сините" се справи.

Реваншът между двата отбора е следващата седмица в Босна и Херцеговина.