Баскетболистките на "Дунав" отпаднаха от турнира "Еврокъп"

"Дунав 8806" отпадна от турнира "Еврокъп", след като загуби от турския "Боташспор" (Адана) със 70:84 (24:28, 15:18, 18:27 и 13:11) в мач, играл се в зала "Дунав" в Русе.

Георги Божков избра титулярен състав за русенки, който включваше Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Кристина Сантяго, Аманда Джонсън и Мерике Андерсон.

През първата част дунавки бяха равностойни и играта до петата минута вървеше кош за кош. Отборът от Турция все пак успя да излезе от частта с 4 точки преднина при 28:24.

През втората четвърт класата на гостите си пролича, като най-дейна беше Кортни Парис, която успяваше да печели борбите под коша и да завърши на полувремето с 14 точки в своя актив.

Решаваща за "Боташспор" беше третата част, когато състезателките на Осман Орак успяха да вкарат 27 точки срещу 18 за дунавки.

В последната четвърт състезателките от Русе хвърлиха всички сили и опитаха да наваксат пасива от 16 точки, но турският отбор се защитаваше добре и не допусна обрат.

На резултатна за "Дунав" - с 20 точки, беше Аманда Джонсън, а 16 точки добави Мерике Андерсон.