Буркина Фасо срещу Нигерия във финала за купата на Африка

Буркина Фасо победи изненадващо Гана с 3:2 след изпълнение на дузпи и се класира на финал в турнира за купата на африканските нации, където ще срещне силния отбор на Нигерия, разгромил с 4:1 Мали по-рано през деня.

Гана поведе в резултата с гол от дузпа на Уакасо Мубарак в 13-та минута и всички очакваха лесна победа за игралите отлично през целия турнир "черни звезди", но Буркина Фасо изравни след час игра с гол на Аристиде Бансе и задържа равенството до края на редовното време.

Двата тима не успяха да се разпишат в продълженията и мачът беше решен от дузпи, въпреки че Буркина Фасо доигра срещата с човек по-малко при червен картон за Джонатан Питройпа в 117-та минута.

Нигерия разгроми Мали с 4:1 в ранния мач за деня и се класира с категорична победа на финала. Точни за "орлите" бяха Ува Елдерсън, Идейе Браун, Еманюел Еменике и Ахмед Муса.