"Летящ" Серхио Перес с "Макларън" в Каталуния

Снимка: ЕРА/БГНЕС

Серхио Перес, който дебютира през тази година с отбора на "Макларън", записа най-бърза обиколка във втория ден от свободните тренировки във Формула 1 на испанската писта в Каталуния, побеждавайки времето на 3-кратния световен шампион Себастиан Фетел от "Ред Бул". Перес завъртя 97 обиколки на трасето в Каталуния, спирайки хронометъра на 1:21.848 минути в най-добрата от тях, в която кара с гуми за сух асфалт. С това той изпревари с близо 0.249 секунди времето на Фетел, който беше най-бърз в сутрешната сесия във Формула 1.

Късно през деня, германецът изпитваше проблеми с гумите за сух асфалт на "Пирели" и остана само за девет обиколки на пистата. Той се оттегли от тренировките в края на питлейна и стана причина за първия червен флаг за деня. Кими Райконен също се представи блестящо в Каталуния, след като спечели трето място във времеизмерването с проблеми в скоростната кутия. Той остана на трасето за едва 43 обиколки, като в най-бързата спря хронометъра на 1:22.697 минути.