от 15.00 часа

"Пари Сен Жермен" надигра "Олимпик" Марсилия и за Купата

Златан Ибрахимович и Дейвид Бекъм развинтиха отбраната на "Олимпик" Марсилия при победата на парижани с 2:0 за Купата на Франция

След като през уикенда "Пари Сен Жермен" победи "Олимпик" Марсилия в мач
от първенството, сега се наложи с 2:0 и в турнира за Купата на Франция, като по този начин се класира за четвъртфиналите на турнира. И двата гола вкара Златан Ибрахимович, който по този начин увеличи сметката си на пет гола в три мача срещу този противник.

Шведът откри резултата в 30-ата минута, а в 63-тата удвои аванса на своя отбор от дузпа. 86 минути на много добро ниво за парижани игра английският ветеран Дейвид Бекъм, а при сблъсък с Джордан Айю от Марсилия получи и първия си жълт картон по френските терени. Бекъм действително даде доста нови идеи в
средата на терена на "ПСЖ", като през първото полувреме даде доста
извеждащи пасове и центрирания от фланга. Мачът снощи не приличаше по нищо на този от първенството, когато Марсилия взе инициативата от началото на мача и създаде по-добрите голови положения. Сега парижани натиснаха от първите
минути и първата възможност дойде още в 15-ата минута, пропусната от Ибрахимович след пас на Кевин Гамейро. След още две възможности по-късно, в 30-ата минута шведският нападател откри резултата след атака на Клеман Шантом и със силен удар прати топката между краката на вратаря Стив Манданда.

В началото на второто полувреме Марсилия опита да отвърне на удара, но вратарят на "ПСЖ" Никола Дюше спаси силния удар на Андре-Пиер Жиняк. Домакините веднага реагираха и стигнаха до втори гол от дузпа. Тя беше отсъдена заради събаряне на Ибрахимович от Жереми Морел. По този начин "ПСЖ" стана един от седемте елитни отбора, които се класираха за четвъртфиналите в турнира за Купата на страната.

Също снощи път напред си проправиха "Бордо", "Лориан" и "Нанси". "Лориан" разби с 3:0 "Брест", също от Лига 1, благодарение на две попадения на Жереми Аледиер, паднали в последните 20 минути на мача. "Бордо" имаше късмета при дузпите и елиминира четвъртодивизионния "Раон Л'Етап", като след 120 минути резултатът беше равен 2:2. "Бордо" дори трябваше да догонва в резултата в
допълнителните минути, като в 115-та Шейк Диабате вкара за 2:2 от дузпа. Последният в Лига 1 отбор на "Нанси" се справи чак в продълженията срещу тима на "Венисо-Минге", състезаващ се в дивизията CFA2 - 5-о ниво.

Осминафинални срещи от турнира за купата на Франция по футбол:
"Лориан" - "Брест" - 3:0
"Раон Л'Етап" - "Бордо" - 2:2 след продължения, 1:1 в редовното време, 3:5 при дузпите
"Венисо" - "Нанси" - 0:2 след продължения
"Пари Сен Жермен" - "Олимпик" Марсилия - 2:0
"Сент Етиен" - "Лил" - 3:2
"Евиан" - "Льо Авър" - 3:1
"Сошо" - "Троа" - 1:2