от 09.00 часа

„Славия” и „Берое” на полуфинал в турнира за Купата на България

"Славия" и "Берое" се присъединиха към "Локомотив" (София) в Топ 4 на турнира за Купата на България по футбол.

"Белите" отстраниха "Миньор" (Перник) след загуба с 0:1 в София, а старозагорци се справиха и като гост с "Пирин" (Гоце Делчев), побеждавайки с 3:1.

Елио Мартинс откри резултата на стадиона в Гоце Делчев с попадението си в 19-ата минута, а в продължението на първото полувреме Георги Андонов направи 2:0. Джоман в 65-ата минута покачи на 3:0 в полза на „Берое”, а Веселин Марчев успя само да вкара почетен гол за домакините в 73-ата минута. Отборът от Стара Загора, който бе спечелил първата среща на своя стадион с 1:0, в крайна сметка продължава на полуфиналите с общ резултат 4:1.

"Славия" направи слаб мач в домакинството си на "Миньор" (Перник) и загуби срещата в "Овча купел" с 0:1 след гол на Окечукво в 88-ата минута. "Белите" обаче бяха спечелили с 5:2 в Перник и също както "Локомотив" (София) и "Берое" ще чакат жребия утре.