Петър Петров спечели 12 точки, а Иван Петров -17 за Световния и европейски шампионат по мотокрос

Снимка: БФМ

Петър Петров с „Ямаха” спечели 12 точки в четвъртия кръг на световния шампионат по мотокрос в, клас МХ2 , който се проведе в Арко ди Тренто (Италия) и вече заема 13-то място във временното класиране за първенството. Първият манш се разви добре за пилота от Севлиево, като след старта Петров се движеше на 19 –та позиция, като за общо 20-те обиколки на манша стигна до 9-тото място и спечели 12-те точки. Във втория манш българинът имаше проблем със задния спирачен апарат, който  го изкара извън зоната на точките, финиширайки на 21-ва позиция.Следващият кръг на шампионата е домакинското GP за Петър в Севлиево на 20 и 21 Април.

При малките пилоти от Европейския шампионат в клас ЕМХ125, в Италия двама българи започнаха сезона  Иван Петров „КТМ” и Майкъл Иванов „КТМ”. Иванов не успя да преодолее квалификацията, заради скорошна контузия. Петров премина пресявките и записа първите си точки в шампионата. В първия манш българинът стартира отлично като няколко обиколки се намираше на второто място в подреждането, но завърши манша на 9-тото място с актив от 12 точки. Във втория манш, пилотът от Монтана завърши 16-ти, добавяйки още 5 точки към актива си. Общо за кръга Петров спечели 17 точки и в момента е 12-ти във временното класиране. Следващият кръг на Петров и Иванов в Европейския шампионат е на 5 май в Агуеда, Португалия.