„Челси” е новият носител на трофея в Лига Европа

Снимка: Лига Европа

Отборът на „Челси” е новият носител на Купата в Лига Европа. Англичаните спечелиха трофея с гол в добавеното време на финала срещу „Бенфика”. Бранислав Иванович вкара победното попадение в 92-рата минута за крайното 2:1. Преди това Фернандо Торес даде преднина на "сините" в 60-ата минута, а Оскар Кардосо изравни от дузпа в 68-ата минута.

Така лондончани спечелиха първия си трофей в този турнир, докато португалците отново не можаха да триумфират в европейските турнири след последната си голяма победа през далечната 1962-ра година в турнира КЕШ.

„Челси” пък прибави втори пореден голям трофей във витрината си след като миналия сезон триумфира в Шампионската лига и за 10 дни ще държи едновременно и двете големи купи в европейския футбол.