Виктория Азаренка стартира с победа на "Ролан Гарос"

Снимка: ЕРА/БГНЕС

Третата в схемата Виктория Азаренка (Беларус) стартира с победа на Откритото първенство на Франция по тенис. Азаренка се класира за втория кръг след успех над рускинята Елена Веснина с 6:1, 6:4 за 78 минути. Двукратната шампионка от Откритото първенство на Австралия ще играе с германката Аника Бек във втория кръг. Бек отстрани Сандра Захлавова (Чехия) с 6:2, 6:1. Полякинята Агниешка Радванска, четвърта поставена, се класира за третия кръг след победа над американката Малори Бурде с 6:3, 6:2 за 67 минути. Следващата съперничка на Радванска е Дина Пфиценмайер (Германия), която победи сестра й Урсула Радванска с 6:3, 6:3. Германката Ангелик Кербер също се класира за третия кръг след успех над Яна Чепелова (Словакия) с 6:2, 6:2. В първия кръг победа постигна номер 7 в схемата Петра Квитова (Чехия). Квитова се наложи над представителката на домакините Араван Резаи (Франция) с 6:3, 4:6, 6:2. Рускинята Мария Кириленко даде само един гейм на Нина Братчикова (Португалия), разгромявайки я с 6:0, 6:1. Две от поставените отпаднаха в първия кръг. Номер 23 Клара Закопалова (Чехия) загуби с 6:7(3), 2:6 от Кая Канепи (Естония). 25-тата Луцие Шафаржова (Чехия) отстъпи пред Джейми Хемптън (САЩ) с 6:7(5), 6:3, 7:9 за 2.36 часа.