от 07.00 часа

Волейболистките ни записаха трета поредна победа в Европейската лига

Снимка: Спортал

Женският ни национален отбор по волейбол записа трета поредна и общо 4-та победа в тазгодишната Европейска лига. Момичетата на селекционера Марчело Абонданца обърнаха и надиграха Турция с 3:1 гейма, в отделните части 12:21, 21:15, 21:17, 21:14 точки в последния си трети мач от 2-рия турнир в първа група, игран в зала "Месши Ищван Спортчарнок" в унгарския град Кечкемет.

Така българките останаха начело във временното класиране с 13 точки след 4 победи и 2 загуби. Третият турнир в групата е следващата седмица в Крайова (Румъния), като българският тим започва срещу туркините.

Центрлната блокировачка Христина Русева стана най-резултатна за българския тим с 11 точки. Мария Каракашева и влязлата като резерва още в първия гейм Добриана добавиха по 10 точки. За Турция Биргюл Гюлер реализира 14 точки.