ЦСКА се подигра с "Левски"

Отборът на ЦСКА нанесе тежка загуба на вечния съперник Левски в 132-то дерби между двата тима в А група

На Националния стадион ЦСКА победиха с 3:0 в мач от 13-тия кръг на майсторската група.

"Червените" нанесоха своя удар в рамките на шест минути през първото полувреме, когато вкараха и трите гола в мача.

С успеха си ЦСКА се изкачи временно на второто място с 26 точки, докато Левски е едва шести в таблицата.

Двубоят започна равностойно, а първата по-сериозна ситуация бе пред вратата на ЦСКА в 3-а минута, но удар на Цветан Генков не намери целта.

Постепенно "червените" взеха инициативата и упражниха натиск към вратата на съперника. Възпитаниците на Стойчо Младенов наложиха преса в средата на терена и печелеха единоборствата, което им донесе превъзходство срещу големия съперник.

В 31-а минута Неманя Милисавлевич откри резултата, след като получи майсторски пас от Емил Гъргоров, преодоля вратаря Блажевич и на празна врата прати топката в мрежата.

Попадението внесе хаос в защитата на Левски и "червените" набързо вкараха още два гола.

В 35-а минута Апостол Попов направи 2:0 с глава след центриране от фаул, а две по-късно Емил Гъргоров покачи на 3:0 след поредната фрапантна грешка в защитата на Левски. Марсиньо отне топката от Йордан Милиев и подаде успоредно на голлинията на непокрития Емил Гъргоров, който отблизо на празна врата вдигна на крака за трети път "червената" половина от стадиона.

Две минути след почивката Горан Блажевич спаси четвърти гол в своята врата, като изби удар на Ивайло Чочев след центриране от корнер.

Минута по-късно нов пропуск за ЦСКА направи Марсиньо, който стреля ниско по тревата, но топката се отби в левия страничен стълб.

състави:

ЦСКА: Черни, Попов, Менди, В.Илиев, Фо-Поре (79-Долапчиев), Янчев, Чочев, Милисавлиевич, Марсиньо (84-Карачанаков), Гъргоров, Сидибе (62-Хауърд)

Левски: Блажевич, Мюлдер, Перес, Милиев, Пинто, Гаджев, Ангелов (46-Вутов), М.Иванов (66-Ил.Йорданов), Туре (16-Бру), Родригес, Генков