"Лукойл Академик" с втора загуба в Еврокъп

"Лукойл Академик" допусна втора загуба в пета група на Европейския клубен турнир по баскетбол Еврокъп. Възпитаниците на Оливер Костич изиграха добър двубой, но отстъпиха у дома пред руския вицешампион и първенец в турнира през 2012-а година "Химки" (Москва) със 79:85 точки.

"Студентите" изиграха равностойни първи три части, но загубиха в началните минути на последната четвърт, когато руските баскетболисти направиха серия от 13:0, а българите не отбелязаха кош почти пет минути и половина. Резултатът бе равен на почивката - 43:43, както и след 30 минути - 65:65. Руснаците отбелязаха 13 безответни точки в първите малко повече от пет минути на последната част, поведоха със 78:65 точки и решиха мача.

За "Лукойл Академик" се отличиха Девин Уайт с 18 точки, по 12 точки добавиха Димитриос Вергинис и Александър Янев.

За "Химки" най-полезни бяха Марко Попович с 27 точки, Сергей Моня с 19 точки и Микаел Желабал с 12 точки.

В следващия си мач от турнира "Лукойл Академик" гостува на "Пинар Кършиака" (Турция) на 30-и октомври.

Първо, съм доволен, че ние показахме характер. По-класният отбор обаче наказа нашите грешки. Дадохме най-доброто от себе си в този мач. Ще анализираме грешките си и се надявам в следващия мач да играем по-добре. От мач на мач играем все по-добре и мисля, че днес имахме някакъв шанс. Момчетата се раздадоха, но в последните 10 минути дадохме отпор, каза след двубоя старши треньорът на "Лукойл Академик" Оливер Костич.