Категорична победа за волейболния Монтана срещу "Виктория Волей"

Волейболистите на Монтана взеха категорична победа с 3:0 гейма над "Виктория Волей" /Пловдив/ в мач от 5-ия кръг на Суперлигата при мъжете. Момчетата на треньора Северин Димитров показаха още в началото, че ще гонят задължителна и чиста победа у дома. Първата част Монтана я затвори след 25:17 точки. Във втория гейм гостите от Пловдив отново догонваха в резултата. Състезателите на "Виктория Волей" успяха от 16:9 точки да сведат преднината на Монтана до две точки – 19:17, но в крайна сметка домакините спечелиха частта с 25:21. Пловдивчани бяха още по-близо да съперника си в третата част и изоставаха само с точка при 20:19 и 21:20, но отново Монтана бе с по-здрави нерви в края и затвори гейма при 25:22. За пореден път Явор Генов бе най-резултатен за монтанчани, като завърши с 12 точки. Монтана: Генов 12, Чавдаров 8, Каменов 10, Б. Георгиев 4, Михов 3, Горбатков 11 /Цанков 1, Георгиев-либеро/.

Другите срещи от кръга:

Арда - КВК Габрово 1:3
Левски Волей - Марек Юнион Ивкони 3:2
Славия - Пирин Балканстрой 3:0
ЦСКА - Нефтохимик 2010 3:2

Във временното класиране води тимът на Марек с актив от 13 точки, Монтана са на втората позиция с 11. Трети също с 11 точки е отборът на КВК Габрово.
По публикацията работи: Любо Андреев