Мирослав Милчев е шахматен първенец на Видин за 2012 година

След спечелването на последния турнир от градското първенство на Видин, Мирослав Милчев напълно заслужено взе купата за класиране на първо място в генералното класиране за 2012 г., съобщи за РАДИО ВИДИН председателят на шахматен клуб "Найден Войнов" Видин Евтим Стефанов. Той спечели общо 5 от всичките 12 турнира, между които и силният трансграничен турнир в Кула и събра 159 точки.

На второ място с 144 точки, непосредствено след него остана треньора в детската шахматна школа Илиян Илиев също с 5 спечелени турнира и най-силно представяне на открития турнир в Белоградчик.
На трето място с 111 точки се класира Ивайло Тодоров, изпреварвайки в последния момент Мирослав Костов, който остана четвърти.

Останалите състезатели, които влизат в десетката са съответно: Евтим Стефанов, Стефана Милутинович, Георги Димитров, Радостин Бушев /13г./, Мартин Иванов /13г./

Градското първенство на Видин ще продължи и през следващата година в познатия формат: турнирите "17 партизани" в Макреш през януари, открит турнир на Кула през месец май, открит турнир на Белоградчик през юни, Балкански шахматен фестивал в Белоградчик през август, Мемориал "Найден Войнов" през октомври във Видин и градски първенства в последната събота на останалите месеци в шахматната школа във Видин.
По публикацията работи: Екип НОВИНИ