"Лудогорец" излъга ЦСКА, докосва трета титла

[/module"Лудогорец" победи ЦСКА с 1:0 на стадион "Българска армия" в дербито на 29-ия кръг на "А" футболна група - първа седмица, и увеличи аванса си на лидер във временното класиране.

Шампионът "Лудогорец" е начело във временното класиране с 64 точки пред "Литекс" - 58 точки, и ЦСКА -  55 точки.

През първото полувреме шампионите имаха по-чисти положения, като две от тях бяха създадени само за една минута. В 28-ата минута Върджил Мисиджан с чудесен пас по тревата изведе включилия се в атаката страничен защитник Йордан Минев, който от самата голлиния центрира. Централният защитник на "червените" Валентин Илиев с шпагат обаче успя да избие топката. А в 29-ата минута словенският нападател и голмайстор на отбора от Разград Роман Безяк бе изведен сам срещу Райс Мболи, но алжирският национален вратар по отличен начин спаси удара на словенеца.

В 66-ата минута отборът на ЦСКА бе много близко до гола: след изпълнение на ъглов удар и объркване в защитата на гостите Жаксон Менди се размина на сантиметри с топката на празна врата.

В 77-ата минута Фабио Ешпиньо изпълни фаул от около тридесетина метра, топката се отби в напречната греда на Райс Мболи и в последвалото разбъркване влезлият като резерва испанец  Дани Абало буквално от два метра я изпрати в мрежата - 1:0 за "Лудогорец".

Съставите:

ЦСКА: Мболи, Попов, Менди, Илиев, Фо-Поре, Янчев (Галчев - 84), Чочев (Ди Вани - 81), Маркович, Силва (Милисавлевич - 65), Стоянов, Гъргоров.                                                                                                                                                                                      "Лудогорец": Вл. Стоянов, 20, Терзиев, Моци, Минев, Бургзорг (Ернандес - 83), Ешпиньо, Марселиньо, Александров, Мисиджан (Абало - 70), Безяк (Кишада - 56)