Майкъл Иванов с второ място в Европейския шампионат по мотокрос на мотополигон „Горна Росица“ край Севлиево

Майкъл Иванов с „КТМ“ се класира  на второ място в клас ЕМХ125  кубически сантиметра  във втория кръг от eвропейския шампионат по мотокрос, който се проведе на мотополигон "Горна Росица" край Севлиево.

Българинът завърши на четвърта позиция в първия и на втора във втория манш. Пилотът от Троян добави 40 точки за генералното класиране където в момента е на четвърто място с 62 точки.

Много съм щастлив! Наистина в началото сериозно водех пред французина, но се изморих и в крайна сметка останах втори. Благодаря за страхотната подкрепа от публиката, усещах техните аплодисменти във всяка една секунда и съм щастлив, че успях да ги зарадвам, заяви състезателят на КТМ Силвър екшън Майкъл Иванов.

Другият ни представител в този клас Георги Георгиев (Сузуки) остана 35-ти в общото класиране, след 28-мо място и 33-то в първото и второто пробягване на трасето.

Победител в състезанието за Голямата награда на България в Европейското първенство с 45 точки е представителят на Холандия Деви Подиес с КТМ.