Петър Петров с 6-то място в състезанието за Голямата награда на България на световното по мотокрос край Севлиево

Снимка: Личен архив

Петър Петров „Ямаха“ се нареди 6-ти в клас MX2, в петия кръг на световния шампионат по мотокрос, който се проведе на мотополигон „Горна Росица“, край Севлиево.

Пред 20 000 зрители пилотът от Севлиево завърши 8-ми в първия манш и финишира 6-ти във втория с което добави към актива си за първенството на планетата 28 точки.

Победител в състезанието за Голямата награда на България стана представителя на Холандия Джефри Херлингс с „КТМ“, който стъпи на най-високото стъпало на почетната стълбичка с пълен актив от 50 точки.

Много съм щастлив, благодаря на всички за подкрепата. Смятам, че в първия манш имах възможност за по-челно място, ако
в сила бяха старите правила и карахме 5 минути повече. Може би трябваше да рискувам повече във втория манш, но просто времето не позволи. Много тежко каране, но съм доволен от 6-то място
, заяви след края на състезанието Петър Петров.