Благой Найденов е на финал в категория 81 килограма на Световното по бокс в София

Благой Найденове на финал в категория 81 килограма на СП по бокс в София
Снимка: БФ Бокс

Благой Найденов се класира за финала в категория 81 килограма на Световното първенство по бокс за младежи, което се провежда в столичната зала "Арена Армеец“. В полуфинала младият софиянец не остави никакво съмнение в превъзходството си срещу арменеца Нарек Манасян и спечели по точки с единодушното решение на съдиите - 3:0 (30:26, 30:27, 30:27).

Така Найденов има шанс да прибави към златото си от Европейското първенство в София през 2012-а и такова от Световно първенство отново в родния си град.

Този мач ми беше доста по-тежък, защото съперникът много ми бягаше. Докато и аз се опитвах да избягам, трябваше да мисля и как да нанасям удари и после да се браня. Имам сили обаче за финала утре, така ще играя за титлата, коментира след мача Благой Найденов.

Негов съперник във финала ще бъде младежкият шампион на Азия Вадим Казаков от Казахстан, който спечели по точки срещу норвежеца от тима на АИБА Вегар Трегрен.