Хакан Халми с победа в Европейския шампионат по мотокрос в Троян

Хакан Халми записа победа в европейския шампионат по мотокрос края Троян в клас 85 сс
Снимка: БФМ

Над 10 000 зрители през уикенда станаха свидетели на Европейския шампионат по мотокрос в класовете ЕМХ65сс и ЕМХ 85сс, както и на втория кръг от Републиканския шампионат в класове- МХ1,МХ2 и МХ.

В клас ЕМХ 65сс шампион стана Игор Кохарчук от Молдова, следван от Адам Коваш (Унгария) и Николай Тимус (Молдова). От българите в този клас Кристиян Иванов (КТМ) зае пето място.

При ЕМХ 85сс очаквано шампион стана Хакан Халми (България), който спечели и двата манша. Още двама българи в този клас се качиха на подиума - Алекс Димитров (КТМ) остана втори, а Момчил Иванов (КТМ) се нареди трети.

Над всички с представянето си през двата дни беше Майкъл Иванов (КТМ,МХ2), който на домашното си трасе беше безапелационен и заслужено триумфира като победител в своя клас. Иванов се наложи и в двата манша, като повеждаше колоната от старта и увеличаваше аванса си пред останалите с всяка обиколка. Втори след Майкъл се нареди Георгиос Арванитис (Гърция), а трети Валентин Роглев (България). Победителят спечели 50 точки за генералното класиране за сезона, втория взе 44 точки, а Роглев ще добави към актива си нови 38 точки.

В клас МХ шампион стана Мартин Тодоров ("Ямаха"), който спечели и двата манша, втори е Веселин Малинов ("Ямаха"), а трети е Теодор Гигов ("Кавазаки").

В клас МХ 1 шампион стана Николай Йовчев ("Хонда"), след него се наредиха Тодор Тотев ("Хонда") и Денислав Ангелов (КТМ).