Бразилия обърна Хърватия с 2 гола на Неймар и малко съдийска помощ в мача на откриването на Мондиала

Снимка: FIFA

Бразилия победи Хърватия с 3:1 в първия мач на Мондиала и взе първите си точки в първа група на надпреварата. Още в 11-та минута Марсело си вкара автогол, след като отклони топката в своята врата след центриране на Ивица Олич отляво за ужас на зрителите по трибуните на стадиона в Сао Пауло. Домакините обаче бързо изравниха чрез голямата си звезда Неймар в 29-та минута. Най-скандалната ситуация в мача бе в 70-та минута, когато Фред се строполи в наказателното поле, симулирайки задържане от страна на Ловрен. Японският съдия Нишимура подари дузпа на домакините, а Неймар я реализира и вкара своя 32-ия си гол за "кариоките". Крайният резултат бе оформен от Оскар в добавеното време, в което хърватите бяха тръгнали "ва банк" в атака, за да търсят изравнителен гол.