Италия излъга Англия с 2:1

Марио Балотели донесе победата на Италия над Англия с 2:1
Снимка: FIFA

Италия победи Англия с 2:1 в най-интересната среща от 4-та група на Мондиал 2014. "Адзурите" поведоха с гол на Клаудио Маркизио, последва изравняване от страна на Даниел Стъридж, преди победния гол на Марио Балотели. Титулярният страж на италианците Джанлуиджи Буфон пропусна мача, а най-вероятно няма да играе до края на шампионата заради контузия в глезена. Вместо него в игра влезе Салваторе Сиригу, който направи страхотен мач.

През първия половин час на двубоя играчите на Чезаре Прандели отправиха два по-опасни изстрела от дистанция - чрез Кандрева и Балотели. В 35-та минута след корнер Андреа Пирло пропусна хитро за Маркизио, който с удар от над 20 метра прати топката във вратата на Джо Харт. След само 120 секунди равенството бе възстановено - Стърлинг изведе Рууни, а нападателят на "Манчестър Юнайтед" центрира към далечната греда, където Стъридж засече отблизо - 1:1.

Пет минути след подновяването на играта Кандрева преодоля Бейнс, центрира към Балотели, който засече с глава 1:2. Рууни пропусна чудесна възможност да изравни в 62-та минута, когато получи пас от Бейнс, нагласи топката на десния си крак, но стреля встрани от вратата. Англичаните продължиха да търсят изравняването, но вратарят на "Наполи" действаше и не даде шанс на английсиките нападатели. Дори в добавеното време Андреа Пирло нацели напречната греда.