Кот Д'Ивоар с обрат срещу Япония

Дрогба влезе като смяна и обърна мача срещу Япония
Снимка: FIFA

Отборът на Кот Д'Ивоар започна с победа участието си на Мондиала след труден успех над Япония с 2:1 в мач от трета група. Африканците обърнаха нещата в своя полза с головете на Вилфред Бони и Жервиньо в разстояние само на две минути след почивката. Преди тях вкара Кейсуке Хонда в 16-та минута, с третия си гол на световно първенство.

Срещата започна равностойно, но японците първи успяха да отбележат гол - още в 16-та минута след заучена комбинация топката попадна в Хонда, който я вкара за 1:0.

В първите минути след подновяването на играта Кот д'Ивоар натисна, но попаденията дойдоха след появяването в игра на звездата Дидие Дрогба. Серж Орие центрира към Вилфред Бони, който изравни с удар с глава в 62-та минута. Само две минути след това Жервиньо засече ново центриране на Орие и африканците обърнаха резултата.