"Левски" записа първа победа в Адриатическата лига

"Левски" - "Мега Мизура"

Българският шампион "Левски" записа първа победа в Адриатическата лига по баскетбол за мъже, надигравайки третия в сръбското първенство "Мега Мизура" с 98:89 точки. Така "Левски" има в актива си една победа и една загуба, след като загуби в първия си мач от сръбския "Цървена звезда" с тридесет точки разлика.

Бурно подкрепяни от трибуните, българските баскетболисти започнаха отлично мача и поведоха с 12:2, а след шест минути игра разликата в тяхна полза достигна 10 точки - 16:6. Павлин Иванов се отличи с няколко отлични индивидуални акции, а след първата четвърт "Левски" водеше с 25:15. Силната игра на "сините" продължи и през втората четвърт на двубоя и те поведоха с 40:26 след малко повече от 14 изиграни минути. Сърбите направиха опит да се върнат в мача и съкратиха изоставането си до 40:31 след пет безответни точки, но домакините завършиха полувремето силно и водеха с 57:38 на почивката.

През третата част сръбските баскетболисти, които са на възраст между 22 и 23 години, "се събудиха" и постепенно заличиха голяма част от пасива си, а минута преди края на тази четвърт се доближиха на седем точки - 72:65. Деян Карамфилов обаче вкара тройка със сирената, с която върна двуцифрената преднина на "Левски" - 75:65 след 30 минути.

"Левски" в началото на четвъртата част се откъсна напред с 16 точки - 83:67 след 34 изиграни минути. "Сините баскетболисти" обаче бързо достигнаха лимита си от пет отборни нарушения, а освен това направиха някои грешки в нападение, от които гостите се възползваха и се доближиха на шест точки - 89:83 след серия от 16-6 и оставащи две минути и половина. Хийт вкара за 91:83, но гостите върнаха три точки за 91:86 минута преди сирената.

Играчите на "Мега Визура" направиха няколко последователни грешки в нападение, а Христо Захариев наниза решаваща тройка за 94:86, а в крайна сметка българите триумфираха с 98:89.

Брандън Хийт бе най-резултатен от отбора на "Левски" с 18 точки и 7 асистенции. Христо Захариев отбеляза 17 точки, а Павлин Иванов - 14 точки. За гостите от "Мега Визура" най-резултатен бе Александър Мареля, реализирал 19 точки, а Никола Йокич завърши мача с 15 точки.

Среща от Адриатическата лига по баскетбол за мъже:

"Левски" - "Мега Визура" (Сърбия) - 98:89 (25:15, 32:23, 18:27,23:24).

Следващият мач на "Левски" в Адриатическата лига е в неделя като гост на "Задар".

Състави:
"Левски": Брандън Хийт - 18, Христо Захариев - 17, Павел Иванов - 13, Димитър Димитров - 6, Милян Пупович - 14 (Павлин Иванов - 14, Карамфилов - 3, Ангелов - 3, Симеонев - 10);
"Мега Визура": Неманя Кръстич - 11, Александър Мареля - 19, Никола Йокич - 15, Ненад Миленович - 12, Раде Загорац - 11 (Ярамаз - 12, Боич - 8, Николич - 1 Тиянич).