Аржентина победи трудно Хърватия в контрола

Аржентина победи Хърватия с 2:1 в приятелска среща, играна на стадиона на Уест Хям "Болейн Граунд" в Лондон.

Лионел Меси донесе победата на Аржентина с гол от дузпа в 57-ата минута. Десет минути преди края на мача той уцели и греда.

Хърватският втарар Ловре Калинич повали в наказателното поле Серхио Агуеро. Меси застана зад топката й я прати в долния десен ъгъл, а Калинич се хвърли в левия.

Хърватите откриха резултата в 11-ата минута. Матео Ковачич напредна през центъра и подаде към Анас Шарбини, който без проблеми продоля Ромеро.

Защитникът Кристиан Ансалди изравни в 49-ата  минута, като топката се отклони в ръката на Серхио Агуеро.

Селекционерът на Хърватия Нико Ковач заяви, че неопитните му футболисти са се представили добре, а играчите ще покажат повече в бъдеще. Девет играчи - Ловре Калинич, Иван Варгич, Марко Лешкович, Матей Митрович, Марин Леовац, Домагой Антолич, Иван Томечак, Мато Яяло и Марко Рог дебютираха за хърватския тим.

Аржентина ще играе контрола с Португалия на "Олд Трафорд" следващия вторник.

Състав на Хътватия: Ловре Калинич (89-Иван Варгич), Тин Йедвай, Шиме Връсалко, Марко Лешкович (84-Матей Митрович), Марин Леовац, Домагой Антолич, Милан Бадел, Хръвое Милич (71-Иван Томечак), Матео Ковачич (46-Ален Халилович), Анас Шарбини (65-Мато Яяло), Дуйе Чоп (84-Марко Рог).