Станимир Беломъжев с титла в спринта на Европейското първенство по ски ориентиране

Снимка: orienteering.org

Станимир Беломъжев спечели титлата в спринта на Европейското първенство по ски ориентиране в швейцарския зимен център Ленцерхайде. Българинът преодоля дистанцията от 3440 метра за 12 минути 15 секунди и за втори път заслужи златото в дисциплината на първенство на Стария континент след 2013-а година.

В конкуренцията на още 53 състезатели Беломъжев изпревари с 12 секунди Ойвинд Ватердал (Норвегия). Трети на 14 секунди завърши Андрей Ламов (Русия).

Другите ни двама представители се класираха извън първите 30. Мартин Пенчев е 43-ти, а Цветан Иванов остана на последното 54-то място.

В спринтовата дистанция от 3120 метра при жените Антония Григорова-Бургова се нареди 23-та, а Андрея Дяксова завърши на предпоследната 36-а позиция. Победителка е Юлия Тарасенко(Русия).