"Олимпик" (Лион) отпадна от турнира за Купата на Франция

"Олимпик" (Лион), отпадна на 1/16-финал в турнира за Купата на Франция. "Лион" гостува в "Нант" и отстъпи с 2:3, а за канарчетата хеттрик направи Венсан Бесат. Победата дойде две минути преди края на редовното време, когато Бесат вкара от воле за крайното 3:2. Александър Лаказет откри за гостите във 5-ата минута, но Бесат изравни в 19-ата. И само две минути след това той се отскубна от дясно по атаката и по диагонала вкара във вратата на Антони Лопеш.

Набил Фекир изравни в 59-ата след двойно подаване със Седрик Толисо, но две минути преди края нощта на Бесат стана пълноценна с третия и победен гол за "Нант".

Елитният "Мец", който в първенството върви доста зле, отстрани "Авранш" от четвърта лига с 3:0, но след продължения.

Днес "Пари Сен Жермен" приема "Бордо", а носителите на трофея от "Гинган" ще очакват на своя стадион втородивизионния "Шатору".