Йоан Тодоров и Мария Киркова спечелиха слаломите за купа "Бороспорт"

Мария Киркова

Националът Йоан Тодоров спечели слалома за купа "Бороспорт", който се състоя на писта "Попангелов" в Боровец. В първия си успех в тази дисциплина в старт за ФИС 17-годишният състезател на СК "Юлен" постигна общо време от двата манша от 1:51,20 минути. Втори на 2,00 секунди е Антонио Ристевски (Македония), а трети на 2,86 секунди е Деян Тодоров.

Алберт Попов, който водеше в първия манш не завърши втория манш, след като пропусна врата накрая. Стефан Присадов също пропусна врата във втория манш.

При жените спечели националката Мария Киркова с общо време от 2:00,77 минути. След нея се наредиха Силвия Маджарска на 3,73 секунди и Мария Самарину (Гърция) на 4,05 секунди. Участие в слалома взеха 28 жени и 63 мъже от България, Словакия, Гърция, Великобритания, Кипър, Македония, Финландия и Нова Зеландия. Организатори са "Бороспорт" и Българската федерация по ски.

На 3-ти февруари отново на писта "Попангелов" ще се състои гигантски слалом за купа "Бороспорт".