Петър Петров с 11-о място в първия кръг от Световния шампионат по мотокрос в Катар

Петър Петров записа 18 точки от двата манша в първия кръг от Световния шампионат по мотокрос, който се проведе на пустинното трасе в Катар. Пилотът от Севлиево се представи успешно с новия си отбор „Hitachi Construction Machinery Revo“ от Великобритания, нареждайки се на 13-о място в първата за деня надпревара и на 11-о във втората, което му отреди и 11-а позиция в крайното класиране.

С победи в двата манша победител в клас МХ2 без изненада стана Джефри Херлингс с КТМ, а подиумът допълниха белгиецът Жулиен Либер (Yamaha) и французинът Дилан Фирандис (Kawasaki).

При големите мотоциклети – клас MXGP с две първи места победител стана Максимилиян Нагл (Husqvarna), а до него на стълбичката се наредиха Клемент Десал (Suzuki) и Тони Кайроли (KTM).