Петър Петров с 8-мо място в Тайланд

Снимка: Ф Мотоциклетизъм

Петър Петро се класира на 8-мо място в клас МХ 2 във втория кръг на световния шампионат по мотокрос в Тайланд. Пилотът от Севлиево избра 16-ти място на стартовата решетка и до осмата обиколка на първия манщ се намираше на 14-тата позиция, след което двамата с миналогодишния шампион Жорди Тиксиер (Франция)  направиха страхотно състезание, а българинът видя карирания флаг от 10- та позиция  със спечелени 11 точки.

Вторият манш Петър Петров се движеше на 10-позиция, като преди финала стигна до осмото място след оспорвана битка с Александър Тонков (Русия), нов крайна сметка финишира девети с актив от 12 точки за манша, общо 23-за кръга и осмо място в крайното класиране за надпреварата в Тайланд.

В момента Петър Петров е девети във временното класиране на Световния шампионат като следващият кръг ще бъде в Аржентина, Патагония на 29.03.