Анди Мъри с победа в Маями

Анди Мъри се класира за полуфиналите на тенис турнира в Маями, но преодоля трудно съпротивата на Доминик Тийм. Британецът загуби първия сет, но в крайна сметка спечели с 3:6, 6:4, 6:1.

Поставеният под номер 3 в схемата британец постигна победа номер 501 в своята кариера макар и тя да беше изключително трудна.

21-годишният Тийм, 52-ри в света, показа отново забележителна игра на бекхенд и забавляваше искрено публиката, но пък затрудняваше максимално много Мъри.

Шотландецът обаче преодоля бързо шока от загубения първи сет и изравни резултата, а в решителната част спечели пробив в продължителен четвърти гейм. Мъри поведе с 4:1 и взе останалите два гейма.

Двукратният победител в Кий Бискейн, ще играе полуфинал срещу чеха Томаш Бердих. Той победи с 6:3, 6:4 аржентинеца Хуан Монако.